Go to content Go to search

KAIP KLOTI
LAMINUOTĄ GRINDŲ DANGĄ

Kaip pakloti „Quick-Step“ laminuotą grindų dangą

Radote jums tinkamiausią laminuotą grindų dangą? Pritaikius „Uniclic“ suneriamųjų jungčių sistemą, grindis paklosite greitai ir be rūpesčių. Atsiraitykite rankoves!

1 VEIKSMAS. Paruoškite pagrindą

Pirmas veiksmas priklauso nuo pasirinkto pagrindo, todėl turite jį patikrinti. Rekomenduojame dirbti ant lygaus, stabilaus ir švaraus pagrindo. Nepamirškite patikrinti, ar neliko palaidų dalių.

Kokio dydžio gali būti grindų plytelių siūlės? Kaip išlyginti nelygumus? Ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Skirkite šiek tiek laiko ir perskaitykite montavimo instrukcijas, kad būtumėte pasiruošę darbui!

2 VEIKSMAS. Pasirinkite paklotą

Tinkamo pakloto pasirinkimas – svarbiausias momentas norint pakloti naująją laminuotą grindų dangą be rūpesčių. Mūsų specialiai sukurti „Quick-Step“ paklotai yra atsparūs drėgmei, užtikrina izoliaciją, slopina triukšmą ir išlygiuoja. Dėl lygaus viršutinio paviršiaus, laminato plokščių montavimas yra itin paprastas.

3 VEIKSMAS. Susiraskite įrankius

Montavimo metu norite išvengti papildomo važinėjimo ir trukdžių? Prieš pradėdami įsitikinkite, kad po ranka turite keletą svarbiausių įrankių.

Svarbiausi įrankiai yra plaktukas ir pjūklas, bet yra dar keletas įrankių, kurie gali labai palengvinti jūsų darbą.

4 VEIKSMAS. Įrenkite paklotą

Laikas pradėti!

  • Išvyniokite paklotą (žr. 2 veiksmą) ir prispauskite jį kuo arčiau sienos.

  • Klokite po vieną juostą ir įsitikinkite, kad einate ta pačia kryptimi, kuria ketinate kloti grindis (žr. 5 veiksmą).

  • Naudokite mentelę ir klijų juostą, kad lengvai patiestumėte paklotą su integruotu drėgmei atspariu sluoksniu. Jei negalite naudoti mentelės ir juostos, naudokite lipnią juostą, kad suklijuotumėte eiles tarpusavyje ir paklotas būtų atsparus drėgmei. 

5 VEIKSMAS. Pradėkite kloti laminuotą grindų dangą

  1. Pirmiausia patikrinkite, kiek lentų eilių jums reikės: kambario plotį padalykite iš lentos pločio.

  2. Ant sienos pažymėkite vietą, kurioje klosite paskutinė pilną lentą. Tam, kad įrengti būtų paprasta, paskutinės lentos plotis turi būti bent 5 cm.

  3. Išpakuokite lentas ir jas sudėliokite ne iš eilės, kad identiški raštai ir atspalviai nebūtų pernelyg arti vieni kitų.

  4. Kad rezultatas būtų optimalus, pirmąją laminato lentų eilę klokite lygiagrečiai ilgiausiai sienai, tačiau jos neliesdami (nes sienos beveik niekada nebūna idealiai tiesios).

  5. Dėkite pakaitomis, kad lentų galų sandūros greta einančiose eilėse niekad nebūtų šalia viena kitos. Rekomenduojame išlaikyti ne mažesnį kaip 30 cm žingsnį.

  6. Spustelėkite pirmąją antrosios eilės lentą ir sunerkite ją su pirmąja pirmosios eilės lenta (žr. vaizdo įrašą) ir taip tęskite.

  7. „Quick-Step“ laminatas nėra skirtas klijuojamajam klojimui.

6 VEIKSMAS. Pripjaukite laminuotą grindų dangą

Kito kelio nėra. Jums teks pjaustyti laminuotą grindų dangą, kad ji atitiktų jūsų gyvenamąją erdvę. Tačiau nesijaudinkite! Mes parodysime, kaip tai padaryti.

Mūvėdami pirštines ir naudodamiesi pieštuku nupieškite pjūvių linijas. Kai pjaunate lentas, viršutinis (apdailinis) paviršius visada turi būti nukreiptas aukštyn.

7 VEIKSMAS. Stilingai apdailinkite laminuotą grindų dangą

Kai laminuota grindų daga jau palota, darbas jau beveik baigtas! Dabar metas išgauti galutinį vaizdą naudojant atitinkamas grindjuostes, baigiamuosius profilius , ir kitas smulkmenas. Juk smulkmenos reiškia daug.