Go to content Go to search

Kaip kloti
vinilinę grindų dangą

Kaip pakloti
„Quick-Step“ vinilinę grindų dangą

Kad ir kurią „Quick-Step“ vinilinę grindų dangą – „Alpha Vinyl“ arba „Vinyl Flex“ – pasirinktumėte, pakloti jas bus labai lengva. Tereikia vos kelių įrankių, šiek tiek kantrybės ir kruopštumo.

„Alpha Vinyl“ klojimas

„Vinyl Flex“ klojimas

Susisiekite su ekspertu

Nenorite rizikuoti? Leiskite ekspertui pasirūpinti jūsų grindų projektu!

„Alpha Vinyl“ klojimas

1 VEIKSMAS. Paruoškite pagrindą

Pirmiausia reikia patikrinti pagrindą, ant kurio ketinate įrengti grindis. Nors „Alpha Vinyl“ gali susidoroti su daugeliu nelygumų, primygtinai rekomenduojame įsitikinti, kad paviršius horizontalus, stabilus ir švarus. Prieš pradedant reikia pašalinti bet kokią jau esamą grindų dangą.

Kokio dydžio gali būti grindų plytelių siūlės? Kaip išlyginti nelygumus? Ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

2 VEIKSMAS. Pasirinkite paklotą

Kai paklotas tinkamas, grindys atrodo geriau, yra stabilesnės ir komfortiškesnės. Siūlome kelis paklotus, tinkamus „Alpha Vinyl“.

 


Šį žingsnį galite praleisti, kai "Alpha Vinyl" montuojate su priklijuotu paklotu.

Atraskite "Alpha Vinyl" su priklijuotu paklotu.

 

3 VEIKSMAS. Susiraskite įrankius

Išvenkite papildomo važinėjimo ir įsitikinkite, kad turite šiuos įrankius:

 • plaktukas
 • pjūklas, tinkamas vinilui
 • apsauginė kaukė
 • matavimo juosta
 • apsauginiai akiniai
 • kampainis
 • lipni juosta paklotui pritvirtinti
 • valymo medžiaga
 • plona virvelė
 • pirštinės
 • pieštukas
 • išlyginamasis mišinys
 • skaičiuotuvas
 • „Quick-Step“ įrengimo rinkinys, į kurį įeina trauktuvas, tarpikliai ir kalimo blokelis

4 VEIKSMAS. Įrenkite paklotą

Prasideda tikras darbas! Išvyniokite paklotą (žr. 2 veiksmą) ir jį prispauskite kuo arčiau sienos. Klokite po vieną juostą, įsitikinkite, kad einate ta pačia kryptimi, kuria ketinate kloti grindis (žr. 5 veiksmą). Lipnia juosta sukabinkite pakloto juostas tarpusavyje, kad jas apsaugotumėte nuo pažeidimų.

Pasirinkus "Alpha Vinyl" grindis su pritvirtintu paklotu, pirmiausia nereikia išvynioti pakloto.

5 VEIKSMAS. Pradėkite kloti „Alpha Vinyl“ grindis

 1. Pirmiausia patikrinkite, kiek lentų eilių jums reikės: kambario plotį padalykite iš lentos pločio.
 2. Ant sienos pažymėkite vietą, kurioje klosite paskutinė pilną lentą. Tam, kad įrengti būtų paprasta, paskutinės lentos plotis turi būti bent jau 5 cm.
 3. Išpakuokite lentas ir jas sudėliokite ne iš eilės, kad identiški raštai ir atspalviai nebūtų pernelyg arti vieni kitų.
 4. Kad rezultatai būtų kuo geresni, pirmąją „Alpha Vinyl“ lentų eilę pradėkite lygiagrečiai ilgiausiai sienai, tačiau jos neliesdami (nes sienos beveik niekada nebūna idealiai tiesios).
 5. Dėkite pakaitomis, kad lentų galų sandūros greta einančiose eilėse niekad nebūtų šalia viena kitos. Rekomenduojame išlaikyti ne mažesnį kaip 30 cm žingsnį.
 6. Pirmąją antrosios eilės lentą sunerkite su pirmąja pirmosios eilės lenta (žr. vaizdo įrašą) ir taip tęskite.
 7. „Alpha Vinyl“ nėra skirtas klijuojamajam klojimui.
Peržiūrėkite vaizdo įrašą, kaip įrengti eglutės formos "Ciro Alpha" vinilines grindis

Sukurti eglutės raštą? Paprastai jums reikėtų dviejų skirtingų tipų lentų, A ir B, o tai reikštų lėtesnį ir sudėtingesnį montavimą. Tačiau ne su „Alpha Vinyl“. Mūsų eglutės rašto grindys turi vieną išradingą lentos tipą, kuris spustelimas abiejose pusėse dėl „Unizip“ sistemos. Žiūrėkite vaizdo įrašą, kaip įrengti "Ciro" grindis.

6 VEIKSMAS. Nupjaukite „Alpha Vinyl“ grindis

Savaime suprantama, kad norint užbaigti grindų klojimą kai kurias „Alpha Vinyl“ lentas teks nupjauti. Mūvėdami pirštines ir naudodamiesi pieštuku nupieškite pjūvių linijas. Kai pjaunate lentas, viršutinis dekoruotas paviršius visada turi būti nukreiptas aukštyn.

7 VEIKSMAS. Savo „Alpha Vinyl“ grindis stilingai apdailinkite

Beveik baigta! Dabar metas išgauti galutinį vaizdą naudojant atitinkamas grindjuostes, baigiamuosius profilius, laiptų dangčiais ir kitas smulkmenas. Juk smulkmenos reiškia daug!

„Vinyl Flex“ klojimas

1 VEIKMAS: pasirinkite montavimo būdą: klijuoti arba su "Flex Pro" paklotu.

Norėsite kuo greičiau pasivaikščioti ant gražių naujų grindų, todėl montavimas yra labai svarbu. Pasirinkite klijuojamą variantą arba „Flex Pro“ paklotą.

 • Priklijuokite "Vinyl Flex" grindis su "Quick-Step Vinyl Glue+" klijais, sukurtais tvirtam ir greitam montavimui. Idealiai tinka didelėms patalpoms, geriau slopina garsą, geriau tinka erdvėms, kuriose galima aukšta temperatūra.

 • „Flex Pro“ turi lipnią pusę, todėl nereikia vargti su klijų tūbelėmis. Tiesiog nulupkite juostelę ir pritvirtinkite lentą ar plytelę prie pakloto. Tai užtikrina greitą ir švarų montavimą be jokios netvarkos ant pagrindo. Visur yra šiek tiek vietos galutiniams pakeitimams. Ieškote planetai nekenksmingo montavimo varianto? „Flex Pro“ yra paklotas, pagamintas iš tvarių žaliavų, įskaitant augalinius aliejus ir mineralinius komponentus, tokius kaip kreida.

2 VEIKSMAS. Paruoškite grindų pagrindą

„Vinyl Flex“ atveju svarbu, kad pagrindas būtų tobulai horizontalus ir jame nebūtų jokių nelygumų, nes dėl to vėliau gali kilti problemų. Be to, pasirūpinkite, kad bet kokie cemento tarpeliai, platesni nei 1 mm, būtų užlyginti. Taip pat patikrinkite, ar nėra pelėsių ar drėgmės.

Kokio dydžio gali būti grindų plytelių siūlės? Kaip išlyginti nelygumus? Ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

3 VEIKSMAS. Pasirinkite paklotą arba klijus

Jei nusprendėte rinktis plūdriųjų grindų variantą, būtina pasirinkti deramą paklotą, kuris užtikrintų patikimą rezultatą. Siūlome įvairius paklotus, sukurtus specialiai „Quick-Step“ vinilinei suneriamai grindų dangai.

Vis dėlto pasirinkote įrengimą klijuojant? Mūsų klijai „Quick-Step Vinyl Glue+“ – tai kokybiški klijai, sukurti būtent vinilinėms grindims.

4 VEIKSMAS. Susiraskite įrankius 

Išvenkite papildomo važinėjimo ir įsitikinkite, kad turite šiuos įrankius:

 • Matavimo juosta
 • Apsauginiai akiniai
 • Plona virvelė
 • Kampainis
 • Lipni juosta paklotui pritvirtinti
 • Skaičiuotuvas
 • Pirštinės
 • Pieštukas
 • Išlyginamasis mišinys
 • Valymo medžiaga
 • Įgaubtas peilis
 • „Quick-Step“ vinilo montavimo įrankis

5 VEIKSMAS. Įrenkite paklotą (jei grindis įrengiate plūdriuoju būdu Flex Pro)

Prasideda tikras darbas! Išvyniokite paklotą (žr. 3 veiksmą) ir jį prispauskite kuo arčiau sienos. Klokite po vieną juostą, įsitikinkite, kad einate ta pačia kryptimi, kuria ketinate kloti grindis (žr. 6 veiksmą). Lipnia juosta sukabinkite pakloto juostas tarpusavyje, kad jas apsaugotumėte nuo pažeidimų.

6 VEIKSMAS. Pradėkite kloti „Vinyl Flex“ grindis

 1. Pirmiausia patikrinkite, kiek lentų eilių jums reikės: kambario plotį padalykite iš lentos pločio.
 2. Ant sienos pažymėkite vietą, kurioje klosite pirmąją lentą. Tam, kad įrengti būtų paprasta, paskutinės lentos plotis turi būti bent jau 5 cm.
 3. Išpakuokite lentas ir jas sudėliokite ne iš eilės, kad identiški raštai ir atspalviai nebūtų pernelyg arti vieni kitų.
 4. Kad rezultatai būtų kuo geresni, pirmąją „Vinyl Flex“ lentų eilę pradėkite lygiagrečiai ilgiausiai sienai, tačiau jos neliesdami (nes sienos beveik niekada nebūna idealiai tiesios).
 5. Dėkite pakaitomis, kad lentų galų sandūros greta einančiose eilėse niekad nebūtų šalia viena kitos. Rekomenduojame išlaikyti ne mažesnį kaip 30 cm žingsnį.
 6. Pirmąją antrosios eilės lentą sunerkite su pirmąja pirmosios eilės lenta (žr. vaizdo įrašą) ir taip tęskite.

7 VEIKSMAS. Nupjaukite „Vinyl Flex“ grindis

Savaime suprantama, kad norint užbaigti grindų klojimą kai kurias gražias „Vinyl Flex“ lentas teks nupjauti. Mūvėdami pirštines ir naudodamiesi pieštuku nupieškite pjūvių linijas. Lentas visada pjaukite naudodamiesi įgaubtu peiliu ir vinilo montavimo įrankiu; įsitikinkite, kad viršutinė pusė yra visada nukreipta aukštyn.

8 VEIKSMAS. Savo „Vinyl Flex“ grindis stilingai apdailinkite

Beveik baigta! Dabar metas išgauti galutinį vaizdą naudojant atitinkamas grindjuostes, baigiamuosius profilius ir kitas smulkmenas. Tobulybę pažinsite iš smulkmenų!