Go to content Go to search
„Quick-Step“ sąmoningai pagaminta vinilinė grindų danga

SĄMONINGAI PAGAMINTA
VINILINĖ GRINDŲ DANGA

„Quick-Step“ vinilinė grindų danga: mažiname poveikį aplinkai

Sumaniai naudodami žaliavas ir taikydami žaliosios energijos generavimo inovacijas mes mažiname vinilinės grindų gamybos procesų poveikį gamtai. Mes net sukūrėme savo ciklinę ekosistemą, kad mūsų pramoninės atliekos nebūtų deginamos arba išmetamos sąvartynuose. Sužinokite, kaip gaminama mūsų vinilinė grindų danga.

Atvirai apie mūsų išteklius


Iš ko gaminamas vinilas

„Quick-Step“ vinilinės grindys yra pagamintos iš maždaug 40 % kreidos – natūralios medžiagos, kurios turime pakankamai. Vieną ketvirtį mūsų vinilo sudaro perdirbtas PVC, gautas iš mūsų pačių produkcijos atliekų. Kitam ketvirčiui yra naudojamas naujas, dar nenaudotas PVC, gaminamas iš chloro (paprastosios druskos) ir etileno (žaliavinės naftos).


Ilgaamžė produkcija

Mes žinome, kad nafta nėra vienas iš atsinaujinančių išteklių; tai medžiaga, kurios atsargų gamta negali papildyti žvelgiant per žmogaus laiko skalę. Būtent todėl dedame visas pastangas kad sukurtume vinilinę grindų dangą, kurią būtų galima naudoti labai ilgai, net iki 25 metų. Mūsų tyrimų ir plėtros komanda kiekvieną dieną ieško alternatyvių, daugiau tvarių medžiagų naudojančių, sprendimų.

Jei ieškote ekologiškesnės vinilinės grindų angos alternatyvos, rekomenduojame rinktis „Quick-Step“ laminatą.

Iš ko pagaminta „Quick-Step“ vinilinė grindų danga

Jokių ortoftalatų

Likusiuose vinilinės grindų dangos sudedamosiose dalyse, daugeliu atvejų – prieduose – jokių kenksmingų medžiagų nėra. Plastifikatoriai, kuriuos naudojame tam, kad mūsų grindų danga būtų lanksti, yra tokie pat, kaip vaikų žaisluose ir maisto pakuotėse. Juose 100 % nėra ortoftalatų, todėl jie yra saugūs jums ir jūsų vaikams.


Uždara vidinė grandinė

99 % mūsų pramoninių atliekų, atsiradusių iš vidinių gamybos procesų, yra perdirbamos grąžinamuoju būdu. Tai reiškia, kad be reikalo medžiagų nedeginame ir neišmetame; mes kuriame savo pačių ciklinę ekosistemą. Mūsų gamybos proceso eigoje praktiškai nelieka atliekų, kurias vėliau reikėtų sudeginti arba išvežti į sąvartynus.

„Quick-Step“ vinilinė grindų danga – 100 % jokių ortoftalatų

99 % mūsų pramoninių atliekų,
atsiradusių iš vidinių gamybos procesų, yra perdirbamos grąžinamuoju būdu.

Švarus oras patalpose


Minimali sveikatai kenkiančių medžiagų emisija

Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiate patalpose, todėl oro jūsų namuose kokybė yra gyvybiškai svarbi. Įtakos šiai kokybei turi daug veiksnių: vėdinimas, žvakių ar valymo priemonių naudojimas, ir net vidaus apdailai (pavyzdžiui, grindims) pasirinktos medžiagos. Kad nesusidarytų sveikatai kenksmingų LOJ (lakiųjų organinių junginių) – cheminių medžiagų, turinčių didelį garų slėgį įprastoje kambario temperatūroje, emisija, mes stengiamės viską gaminti patys, kiek tai įmanoma. Tokiu būdu mes tiksliai žinome, kokios medžiagos yra naudojamos.


Maža LOJ emisija

Visiems mus supantiems daiktams, tokiems kaip baldai ar net mūsų namų sienos, būdinga emisija, kuri turi įtakos patalpų kokybei. Labai svarbu, kad būtų naudojami mažos emisijos produktai. Būtent todėl šių vinilinių grindų LOJ emisija yra mažesnė, nei leidžia Europos normos, ko pasekoje buvo pelnytas A+ įvertinimas ir labai mažos emisijos ženklas M1.

„Quick-Step“ vinilinių grindų emisija labai maža

Aplinką tausojanti gamyba


Gera kaimynystė

Mūsų gamykloje, kurioje gaminame lanksčią klijuotą vinilinę dangą, mes naudojame pjuvenas iš gretimai esančios laminato gamyklos, kad sugeneruotume gamybos linijai reikalingą šilumą. Ši viduje pagaminta energija patenkina 70 % viso komplekso šilumos poreikio, o tai mums padeda išvengti 25 000 tonų CO2 emisijos kiekvienais metais.


Vėjo energija

Kad aprūpintume „Alpha Vinyl“ grindų dangos gamyklą žaliąja energija, investavome į tris vėjo jėgaines, kurios kiekvienais metais sugeneruoja 12 600 MWh žaliosios energijos. Tai galima palyginti su energijos kiekiu, kurį per metus sunaudoja 3490 namų ūkių Europoje.


Daugiau atsinaujinančios energijos

„UNILIN“ – grupė, kuriai priklauso ir „Quick-Step“ – investavo ir į dvi biomasės jėgaines, kuriose medienos dulkės ir netinkamos perdirbti medienos atliekos paverčiamos žaliąja energija. Mes taip pat naudojame vėjo jėgainių ir saulės baterijų gaminamą energiją, kad ja aprūpintumėme savo gamyklas. Koks mūsų pastangų rezultatas? Maždaug pusė mūsų grupės produkcijos pagaminama naudojant atsinaujinančią energiją.

„UNILIN“ naudoja vėjo jėgainių, saulės baterijų ir biomasės jėgainių gaminamą žalią energiją

Sertifikuotas saugumas


Kalbant apie saugumą ir sveikatą, mes patys metame sau iššūkį ir taikome griežčiausius kriterijus. Už tai, kad atitinkame kai kuriuos griežčiausius aplinkos ir sveikatos standartų reikalavimus, mums buvo suteikti toliau nurodyti ženklai.

 • A+ emisijos ženklas

  A+

  Emisijos reguliavimo sertifikatas, kuriuo pripažįstama labai maža emisija. A+ – aukščiausia kategorija, nurodanti pačią žemiausią emisiją.
  Emisijos reguliavimo sertifikatas, kuriuo pripažįstama labai maža emisija. A+ – aukščiausia kategorija, nurodanti pačią žemiausią emisiją.
 • EPD

  Pateikdami aplinkosauginę gaminio deklaraciją parodome savo įsipareigojimą teikti tikslią, patikimą ir palyginamą informaciją apie savo vinilo gaminių aplinkosauginį veiksmingumą.
  Pateikdami aplinkosauginę gaminio deklaraciją parodome savo įsipareigojimą teikti tikslią, patikimą ir palyginamą informaciją apie savo vinilo gaminių aplinkosauginį veiksmingumą.
 • M1 emisijos ženklas

  M1

  Įrodymas, kad mūsų grindų dangos produktai neišskiria nuodingų medžiagų ir yra bekvapiai. M1 – aukščiausia suomių klasifikacijos kategorija, nurodanti pačią žemiausią emisiją.
  Įrodymas, kad mūsų grindų dangos produktai neišskiria nuodingų medžiagų ir yra bekvapiai. M1 – aukščiausia suomių klasifikacijos kategorija, nurodanti pačią žemiausią emisiją.