Go to content Go to search
„Quick-Step“ tvari laminuota, vinilinė ir kietmedžio grindų danga

TVARI GRINDŲ DANGA

„Quick-Step“ grindų danga: visada rūpinamės inovatyviu tvarumu

Kokybė ir inovacijos – stiprybės, leidusios mums užimti lyderių pozicijas grindų dangos pramonėje. Nuolatos tobulindami gaminių dizainą ir patvarumą mes taip pat nepamirštame tvarumo. Perskaitykite ir sužinokite, kaip rūpinamės cikliškumu, taupome energiją ir kontroliuojame emisiją.

Cikliškumo pradininkai


Tvarumas mūsų genuose

„UNILIN“ – grupė, kuriai priklauso „Quick-Step“ – visada buvo žiedinės ekonomikos lyderė. 1960 m. mes pradėjome naudoti linų šiaudus – biologinės kilmės linų pramonės atliekas – plokštėms gaminti. Nuo tos akimirkos atsinaujinančios žaliavos visada buvo mūsų verslo dėmesio centre: pradedant linų šiaudais ir baigiant regeneruota mediena.


Antras medienos gyvenimas

Nuolatinis naujų žaliavų naudojimas nėra tvarumas. Būtent todėl „Quick-Step“ laminuotos ir medines grindų dangos centrinis sluoksnis gaminamas tik iš regeneruotos medienos. Tai mediena, kurią surenkame lentpjūvėse, tvariai tvarkant miškus ir prižiūrint kelkraščius … ir kuri kitu atveju būtų sudeginta arba tiesiog išmesta.

Tvarumas „Quick-Step“ genuose

Maksimalus žaliavų panaudojimas

Mes privalome pasirūpinti medžiais, nes kovojant su klimato kaita ir užtikrinant biologinę įvairovę jie vaidina labai svarbų vaidmenį. Dėl šios priežasties lėtai augančių rūšių medieną, pvz., ąžuolo, naudojame tik viršutiniam grindų dangos sluoksniui. Laminuotos ir medines grindų dangos pagrindą gaminame iš greitai augančių medžių (eglių, kaučiukmedžių …) medienos arba didelio tankio medienos pluošto plokštės (HDF), pagamintos iš regeneruotos medienos. „Variano“ ir „Intenso“ kolekcijose sukūrėme unikalų dizainą panaudodami mažus medienos gabaliukus, kurie būtų patekę į atliekas. Taip mes iki galo panaudojame kiekvieną medį.


Tvarus miškų tvarkymas

Tvarus miškų tvarkymas apima medžių kirtimą nepamirštant saugoti mūsų planetą ir jos biologinę įvairovę, taip užtikrinant, kad medžiai nebūtų kertami greičiau nei yra atsodinami nauji. Mes stengiamės naudoti daugiau menkavertės medienos, tai – mediena, kurią gauname atlikdami miškų sveikatą užtikrinančius valymus ir kirsdami mažus arba kreivus medžius, trukdančius augti kitiems, tačiau puikiai tinkančius grindų dangos gamybai. Naudodami tvariai tvarkomų miškų medieną galime būti tikri, kad mūsų naudojami medienos ištekliai neprisideda prie miškų kirtimo.

„Quick-Step“ grindų danga gaminama iš medienos, gaunamos tvariai tvarkant miškus

Visa tiesa apie vinilą

Be kreidos – medžiagos, kurios turime pakankamai, ir vietoje perdirbamo PVC, apie ketvirtadalį „Quick-Step“ vinilinių grindų gamybai naudojamos medžiagos sudaro naujas, iki tol nenaudota PVC, kuris gaminamas iš chloro (paprastosios druskos) ir etileno (žaliavinės naftos). Mes žinome, kad nafta nėra vienas iš atsinaujinančių išteklių, todėl gamindami vinilines grindis ypatingą dėmesį atkreipiame į tai, kad šios grindys gali būti naudojamos labai ilgai, net iki 25 metų.  

Sąmoningai pagaminta „Quick-Step“ vinilinė grindų danga
Mes susitelkėme į mūsų „Quick-Step“ grindų dangos perdirbamumą

Dėmesys pastangoms dirbti geriau

Pradedant nuo dizaino kūrimo, viso proceso metu stengiamės užduoti teisingus klausimus, kad grindų tvarumas būtų optimalus. Kurie chemikalai apsunkina perdirbimą? Kokios žaliavos galėtų būti kaip alternatyva? Kaip prailginame mūsų produktų eksploatavimo trukmę? Tyrimų ir plėtros komanda kiekvieną dieną ieško atsakymų į šiuos klausimus, kad pagerintų grindų dangos perdirbamumą.

Pagarba mūsų planetai


Kova su pasauliniu atšilimu

Siekiant riboti pasaulinio atšilimo pasekmes, Paryžiaus susitarime buvo iškelti aukšti tikslai apriboti pasaulinį atšilimą iki daugiausiai 1,5°C. „UNILIN“ – grupė, kuriai priklauso „Quick-Step“ – nusprendė imtis visų galimų priemonių, kad prisidėtų siekiant ambicingo tikslo – 1,5°C iki 2050 m. Mūsų tikslus tikrina „Science Based Targets“ – trečiosios šalies iniciatyva, skatinanti geriausias praktikas šioje kovoje. Iki 2030 m. būtina imtis ryžtingų veiksmų, todėl išsikėlėme labai ambicingus trumpalaikius tikslus, o vėliau palaipsniui pereisime prie nulinės emisijos iki 2050 m.

„UNILIN“ biomasės jėgainė paverčia atliekas žaliąja energija

Pusė mūsų grupės produkcijos
pagaminama naudojant atsinaujinančią energiją.

Atsinaujinanti energija

„UNILIN“ investavo į dvi biomasės jėgaines, kuriose pjuvenos ir neperdirbamos medienos atliekos paverčiamos žaliaja energija. Šią energiją naudojame savo gamybos procesams, o likusi jos dalis vėliau tampa prieinama plačiajai visuomenei. Mes taip pat naudojame vėjo jėgainių ir saulės baterijų gaminamą energiją. Dėl to šiandiena maždaug pusė mūsų grupės produkcijos yra pagaminama naudojant atsinaujinančią energiją.


Europos energijos vartojimo efektyvumo programa

Dauguma Belgijoje esančių „UNILIN“ gamyklų dalyvauja Europos energijos vartojimo efektyvumo programoje. Dalyvaujant šioje programoje nustatomos ir įgyvendinamos visos energijos taupymo priemonės, o energijos naudojimas stebimas ir valdomas kiekvieną dieną. Pagrindiniai tikslai: sutaupyti kuo daugiau energijos ir padidinti atsinaujinančios energijos naudojimą.

„UNILIN“ naudoja vėjo jėgainių ir saulės baterijų gaminamą žalią energiją

Švarus oras patalpose


Mažos emisijos grindų danga

Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiate patalpose, todėl oro jūsų namuose kokybė yra gyvybiškai svarbi. Įtakos šiai kokybei turi daug veiksnių: vėdinimas, žvakių ar valymo priemonių naudojimas, ir net vidaus apdailai (pavyzdžiui, grindims) pasirinktos medžiagos. Mes mažiname kenksmingų medžiagų emisiją gamindami grindų dangą patys, todėl tiksliai žinome, iš kokių medžiagų jos yra pagamintos.


Minimali LOJ emisija

Gamindami patys, mes stengiamės mažinti LOJ (lakiųjų organinių junginių) emisija; tai organinės cheminės medžiagos turinčios didelį garų slėgį įprastoje kambario temperatūroje. Vienas iš LOJ pavyzdžių yra formaldehidas, kurį taip pat išskiria mediena. Mūsų laminuotos ir medines grindų dangos formaldehido emisija nereikšminga ir ji 10 kartų mažesnė, nei ES taikomi standartai – vinilinėje grindų dangoje formaldehido neaptikta. Tai nurodo ir mūsų A (mediena) A+ (laminatas, vinilas) ir M1 (laminatas, vinilas) ženklai.

„Quick-Step“ grindų emisija labai maža

Mūsų ženklai ir sertifikatai

„UNILIN“ laikosi visų teisėtai nustatytų aplinkos ir sveikatos standartų. Kaip grindų dangos pramonės lyderiai mes atsakingai prisiimame įsipareigojimus ir stengiamės viršyti taikomus reikalavimus, kad pasiruoštume rytojaus iššūkiams. Būtent todėl mes savanoriškai siekiame įvairiausių neprivalomų sertifikatų.

 • A ir A+ emisijos ženklai

  A ir A+

  Aukščiausios kategorijos emisijos reguliavimo sertifikatas, kuriuo pripažįstama labai maža emisija.
  Aukščiausios kategorijos emisijos reguliavimo sertifikatas, kuriuo pripažįstama labai maža emisija.
 • M1 emisijos ženklas

  M1

  Įrodymas, kad mūsų grindų dangos produktai neišskiria nuodingų medžiagų ir yra bekvapiai.
  Įrodymas, kad mūsų grindų dangos produktai neišskiria nuodingų medžiagų ir yra bekvapiai.
 • PEFC

  Pasauliniu mastu pripažintas prekių ženklas, suteikiamas iš tvariai tvarkomų miškų medienos gaminamiems produktams.
  Pasauliniu mastu pripažintas prekių ženklas, suteikiamas iš tvariai tvarkomų miškų medienos gaminamiems produktams.
 • aplinkos ES ekologinis ženklas (EU Ecolabel)

  ES ekologinis ženklas (EU Ecolabel)

  Rūpinimosi aplinka ženklas, suteikiamas produktams ir paslaugoms, atitinkančioms aukštus ekologinius standartus visą gyvavimo ciklą.
  Rūpinimosi aplinka ženklas, suteikiamas produktams ir paslaugoms, atitinkančioms aukštus ekologinius standartus visą gyvavimo ciklą.
 • EPD

  Naudodami produkto poveikio aplinkai deklaracija mes įsipareigojame teikti tikslią, patikimą ir palyginamą informaciją apie mūsų laminuotos dangos ir medienos produktų poveikį aplinkai.
  Naudodami produkto poveikio aplinkai deklaracija mes įsipareigojame teikti tikslią, patikimą ir palyginamą informaciją apie mūsų laminuotos dangos ir medienos produktų poveikį aplinkai.
 • „Nordic Swan“ ženklas

  „Nordic Swan“ ekologinis ženklas

  Aukštai vertinamas skandinaviškas ekologinis ženklas suteikiamas produktams, kurie atitinka aukštus aplinkos standartų reikalavimus visą gyvavimo ciklą.
  Aukštai vertinamas skandinaviškas ekologinis ženklas suteikiamas produktams, kurie atitinka aukštus aplinkos standartų reikalavimus visą gyvavimo ciklą.
„Quick-Step“ laminuota, vinilinė ir kietmedžio grindų danga

Mūsų pastangos ir produktų lygis

Skirtingiems gaminiams taikome konkrečias aplinkosaugos priemones. Perskaitykite viską ir sužinokite, kaip gaminame laminuotą, medinę ir vinilinę grindų dangą.